Merkez Ofis : Yunus Mah. Sarıköy Sok. No:54/A Kartal / İstanbul

Yangına Dayanıklı Kepenk Sistemleri

Yangın kepenkleri, bir yapının ya da kuruluşun yangına direncinin artması söz konusu olduğunda en popüler seçeneklerden biridir. Standart kepenklere veya yangına dayanıklı kapılara kıyasla, yangın kepenkleri yangını anında algılayacak ve otomatik olarak bir tepki olarak devreye girecek mekanizmaya sahiptir. Ayrıca, yangın panjurları, yangın acil durumlarında uyarı göndermek için son derece yararlı olan bir yangın alarm sistemine de bağlanabilir.

Yangına Dayanıklı Kepenklerin Faydaları:

 • Güvenli Çıkış
  Yangın kepenkleri, yangın acil durumlarında tesisleri güvenli bir çıkışla sağlar. Bu kepenkler yangına karşı yüksek bir dirence sahip çelikten yapılmıştır, böylece zeminin veya binanın farklı bölümlerini kapatarak hasarı yönetmek veya kontrol etmek için kullanabilirsiniz. Seksiyonel panjurlar, yangın hasarını en az düzeyde tutar ve kişilerin mülkten güvenli çıkışına izin verir. Katlar arasında yatay yangın kepenklerinin, çok katlı / bölümlü bir binada yangına karşı koruma sağlamada özellikle büyük olduğu için monte edilmesi tavsiye edilir.
 • Koruma
  Yangın kepenkleri, belirli endüstri standartlarına göre yapılır, bu da, sigorta sağlayıcılarının ve güvenlik konusunda endişe duyan son kullanıcıların sıkı gereksinimlerini karşıladıklarından emin olmak için birkaç katı testten geçmeleri anlamına gelir. Ayrıca, bu panjurlar son derece özelleştirilebilir, böylece farklı açıklık boyutlarına sığdırabilirsiniz. Maksimum yangın koruması için toz kaplamalı çelik veya galvanizli çeliklere sahip olabilirsiniz.
 • Kullanım Kolaylığı
  Yangın kepenkleri, basit kontrollerle çalışırken manuel müdahale gerektirmez. Bu kepenkler, otomatik bir bağımsız sistem mi yoksa genel yangın alarm sisteminin bir parçası olup olmadığına bakılmaksızın, yangını tespit eder ve otomatik olarak devreye girer. Bu nedenle, binanın mekanı ve mimarisine entegrasyon nispeten kolaydır. Dahası, her türlü uygulamaya uygun hale getiren çok çeşitli çekici tasarım ve renklerde mevcuttur.
 • Işık ve Havalandırma Kontrolü
  Yangından korunmanın yanı sıra, yangına dayanıklı panjurlar da çok yönlüdür ve mahremiyet, havalandırma ve ışık üzerinde daha fazla kontrol sağlar. Hava durumuna bağlı olarak, odayı gölgede tutmak için bu kepenkleri indirebilir veya daha fazla ışığın girmesini sağlamak için tamamen yukarı kaldırabilirsiniz. Ayrıca hava akışını bunlarla kontrol edebilir ve çekimleri dışarıda tutabilirsiniz. Böylece kaliteli yangın kepenkleri ile tam kontrol, mahremiyet ve gönül rahatlığı yaşayabilirsiniz.
 • Eko-Verimlilik
  Genellikle üç veya dört saate kadar dayanabilen yangından korunmanın yanı sıra, yangın kepenkleri de kullanılabilir. Yüksek düzeyde yalıtım sağlarlar ve genellikle eşsiz bir eko-verimlilik derecesine sahiptirler. Ayrıca, ürettikleri çelik neredeyse yüzde 100 geri dönüştürülebilir olduğundan çevre kirliliğini daha da azaltır. Yangın panjurlarının kullanımı, binanın görünümünü ve faydasını zayıflatmayacaktır. Bunun yerine, çevresel verimliliğinizi büyük ölçüde artıracaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: